Wszystko dobre, co się dobrze kończy – podsumowanie projektu

Nasza przygoda z Mikrograntami dobiegła końca. W piątkowe popołudnie 28 czerwca spotkaliśmy się w Infopunkcie Nadodrze, żeby podsumować nasze dotychczasowe działania. Pokazaliśmy film, na którego narrację złożyły się wspomnienia o wrocławskich kinach. Zorganizowaliśmy również wystawę różnych kinowych pamiątek – sprzętów, plakatów, prasy filmowej czy biletów. Goście mieli również okazję posłuchać fragmentów rozmów z dawnymi pracownikami kin.

W tym dniu odwiedziły nas osoby, które już wcześniej wsparły nas w działaniach i podzieliły się swoimi historiami o kinach: Inga Leśniewska-Orlicka z MDK na ul. Kołłątaja, Barbara Cypiura – mieszkanka Nadodrza i miłośniczka kina, prowadząca w Policealnym Studium Animatorów Kultury „SKiBA” – Magda Chacko oraz Jacek Szymański – animator kultury filmowej.

Dziękujemy Mikrograntom za możliwość realizacji tego działania, które okazało się świetną przygodą. ArtMcs za świetnie zrobiony film. Infopunktowi Nadodrze za wsparcie i przestrzeń na to wydarzenie. A przede wszystkim dziękujemy gościom, którzy to popołudnie wspólnie z nami spędzili.

Na podsumowanie złożyła się część zaplanowana – pokaz filmu, podcastów, wystawa filmowych pamiątek, ale i ta niezaplanowana – czyli rozmowy, spotkania po latach, wymiana wspomnień. Kino zbliża – i właśnie udało się to sprawdzić.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s